rybavlna
kacica

SNOEZELEN

Snoezelen predstavuje špeciálne upravenú miestnosť, ktorá pôsobí na deti buď stimulujúco alebo relaxačne (podľa zámeru) a to prostredníctvom využitia svetelných a zvukových prvkov, vôní, hudby, hmatových či chuťových podnetov.

Snoezelen je vedecký koncept založený na najnovších poznatkoch z neurológie, psychológie, špeciálnej pedagogiky a iných oblastí podložený mnohými odbornými výskumami.

Cieľom Snoezelen je podporiť komplexný rozvoj osobnosti dieťaťa a v našej škôlke ho využívame predovšetkým ako vzdelávaciu metódu s nasledujúcimi cieľmi:

BAZÉN A SAUNA

V druhej etape výstavby nám v škôlke pribudne aj bazén so slanou vodou a infrasauna. Bazén naplnený jemne slanou vodou (v porovnaní s morskou vodou bude slanosť v pomere 1:8) bude pre vaše deti znamenať výrazne zdravšie kúpanie bez chémie a s omnoho vyššou kvalitou vody.

Naším cieľom je poskytnúť deťom zmysluplnú pohybovú aktivitu, správne plavecké návyky a umožniť im tešiť sa z vody :)

Plávanie a pohyb vo vode dopĺňa Infrasauna, ktorá prispieva k posilneniu imunity detí, pomáha skvalitňovať detský spánok, zlepšuje ich náladu a podľa najnovších štúdií pomáha redukovať stres.

bublinylodka