Čo jedia naše deti

Dôležitou súčasťou našej škôlky je kuchyňa, pretože zdravé chutné jedlo a správne stravovacie návyky sú kľúčové. V kuchyni varí skvelý profi tím zo zdravého bruška. Tešíme sa, že si naše deti môžu dopriať napríklad aj tortu nazdravo.

U nás v zdravom brušku radi vidíme, keď deti s radosťou papajú. To je však pre nás jedna z najťažších úloh. Deti presne vedia, čo im chutí, menej však poznajú, čo je pre nich zdravé a prospešné. A my sa denne snažíme, aby sme tieto dva svety harmonicky spájali. Našim receptom je do klasických jedál dostať najkvalitnejšíe suroviny a ukryť čo najviac zeleniny. Varíme z kvalitného teľacieho, morčacieho a kuracieho mäsa a starostlivo si vyberáme jeho zdroj. Používame výhradne vajíčka z voľného výbehu a kvalitné mliečne produkty. Každá naša desiata a obed obsahuje surovú zeleninu alebo ovocie a “skrývame” ho taktiež do každej nátierky, raňajkovej kaše, polievky, omáčky a koláča tak, aby o tom deti ani nevedeli. 

Na tvorbu jedálnička a výživové hodnoty nám každý týždeň dozerajú výživové poradkyne Evka Blaho a Ivka Kachútová s ktorými roky spolupracujeme.

Keďže intolerancie, alergie a iné výživové preferencie majú narastajúci charakter, vytvorili sme nasledujúce jedálničky:
– Klasik
– Vege
– NoMilk (bez mliečnej bielkoviny a laktózy)
– No Gluten
– NoMilk/NoGluten
– NoNoNo (navyše bez vajíčka)
– Histamínová intolerancia
– Reflux

Týmto sa snažíme vyhovieť celej škále dietických opatrení.

Našou snahou je vytvárať prostredie, kde ťaháme za jeden povraz s rodičom a materskou školou a vytvárame pre dieťa oporu pre budovanie zdravých návykov. Aby z malého človeka vyrástlo sebavedomé dieťa a následne dopelý, ktorý vie čo odmietnuť a čo nie.